مجله مد و فشن

شومیز چیست؟

شوميز زنانه | شومیز

شومیزیا تی شرت یک واژه فرانسوی است که طیف گسترده‌ای از لباس‌های زنانه را در بر می‌گیرد. پوشش شوميز در ایران به دلیل پوشیده بودن، طرفداران زیادی دارد. مزیت استفاده از انواع  شوميز این است که به‌راحتی می‌توان در کنار شلوار یا دامن با آن استایل رسمی، کژوال و مهمانی را رقم زد. از پارچه‌های ریون، حریر، کرپ و گیپور در دوخت انواع شومیز یا تی شرت استفاده می‌شود. در ادامه مطلب از وب‌سایت زینا استایلیش شما را با انواع استایل‌ها و مدل‌های شوميز یا تی شرت آشنا می‌کنیم.

تعریف شوميز

به‌نوعی از لباس زنانه منطبق با سبک پیراهن‌های مردانه دکمه خور که آستین بلند و قد متوسط دارند را شومیز یا تی شرت می‌گویند. استفاده از پارچه‌های سبک، لخت و لطیف نخی و حریر گزینه‌های مناسبی برای دوخت شوميز هستند. شوميز انواع مختلفی دارد که به‌راحتی دختر خانم‌های جوان و خانم‌ها می‌توانند استایل‌های متفاوتی را با آن رقم بزنند. استفاده از شوميز برای زیر مانتو و در مهمانی‌ها رایج است.

انواع شوميز

شومیزهای دخترانه | شومیز
شومیزهای دخترانه با طرح های جذاب شیک

انواع شومیز زنانه را می‌توان بر اساس سه فاکتور یقه، طرح و مدل آستین تقسیم‌بندی کرد. هرکدام از تقسیم‌بندی‌ها، زیر مجموعه‌هایی دارند که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

1. تقسیم بندی بر اساس یقه

انواع تی شرت یا شوميز بر اساس یقه شامل دسته‌های زیر است:

1. شومیز یقه توری

 استفاده از شوميز همراه با یقه کار شده توری برای دختر خانم‌های جوان گزینه مناسبی است. اضافه‌کردن تور علاوه بر زیباتر کردن شوميز، حالت فانتزی به آن می‌دهد. ست‌کردن شومیز یقه توری با دامن، یک استایل دوست‌داشتنی برای مهمانی‌ها و تولدها است.

2. شوميز یقه کرواتی

شوميز یقه کرواتی | شومیز
شیک ترین مدل های شوميز دخترانه یقه کرواتی

برای خانم‌هایی که به دنبال یک لباس و استایل پوشیده هستند؛ استفاده از شوميز یقه کرواتی گزینه مناسبی است. گره‌خوردن کروات به شکل پاپیون در زیبایی این مدل از تی شرت تأثیر مثبت دارد و به‌راحتی می‌توانید در مهمانی‌ها همراه با یک شلوار بگ مناسب آن را ست کنید.

3. شوميز یقه حلزونی

به لباس‌هایی که در دوخت یقه آن‌ها از چین گیپوری منظم استفاده شده است را شوميز یقه حلزونی می‌گویند. شوميزهایی که دارای یقه حلزونی هستند؛ زیبایی خوبی دارند و برای مراسم‌های خانوادگی، تولد و دور همی‌های دوستانه گزینه مناسبی است.

4. شومیز یقه قایقی

شوميز یقه قایقی و چین دار
ست های شومیز یقه چین دار و قایقی دخترانه جدید با شلوار

در استایل‌های کژوال از شومیز یقه ‌قایقی به دلیل باز بودن آن استفاده می‌شود. ست این مدل از شوميز با دامن و ساپورت یک استایل دوست‌داشتنی را رقم می‌زند و برای مهمانی‌های زنانه و خانمانه گزینه خوبی است.

5. شوميز یقه چین‌ دار

دختر خانم‌ها یا خانم‌هایی که بالاتنه ظریفی دارند، به دلیل متعادل‌سازی اندام برای مهمانی‌های نیمه‌رسمی و دوستانه، می‌توانند از شوميز یقه چین‌دار استفاده کنند.

6. شوميز یقه هفت و شل

شوميزهایی که دارای یقه هفت هستند، بیشتر برای مصرف روزانه، زیر مانتوهای جلوباز مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای تی شرت یا شوميز یقه شل باید از پارچه‌های لخت مثل ریون یا لمه استفاده شود؛ تا یقه به حالت شل بایستد.

2. تقسیم بندی بر اساس طرح

طرح های دخترانه شوميز | شومیز
استایل های جذاب شومیز دخترانه شیک با کلاه

شوميز بر اساس طرح شامل موارد زیر است:

1. شوميز اسپرت

 شوميزهای اسپرت دکمه‌دار و جلوباز هستند. به دلیل ساده‌بودن، برای داشتن یک استایل اسپرت شیک می‌توانید از شلوار جین تیره یا روشن همراه با آن، استفاده کنید. بر اساس فرم بدنتان می‌توانید از انواع شلوار بگ، راسته، مام فیت و غیره استفاده کنید.

2. شوميز ساده و گلدوزی شده

شوميز یا تی شرت ساده طرح خاصی ندارد و بیشتر تک‌رنگ است. به‌راحتی با انواع دیگر لباس‌ها ست می‌شود. استفاده از طرح‌های گلدوزی شده بر روی شوميز جلوه خاصی را ایجاد می‌کند و ست کردن آن با شلوار جین برای حضور در مجالس رسمی، گزینه مناسبی است.

3. شومیز مجلسی

شوميز مجلسی دخترانه | شومیز
شیک ترین استایل شومیز مجلسی دخترانه با دامن

برای حضور در جشن‌ها، انتخاب شومیز مجلسی گزینه مناسبی است. به‌راحتی می‌توانید با دامن‌های بلند، شلوار پارچه‌ای و جین آن را ست کنید. نکته مهمی که در استایل با شوميزهای مجلسی باید رعایت کنید، توجه به چاق و لاغر بودن اندامتان است. اگر اندام چاقی دارید، شوميز را بر روی شلوار یا دامن بیندازید و اگر لاغر هستید، می‌توانید شوميز را داخل شلوار یا دامن قرار دهید.

4. شوميز دکمه دار

در مهمانی‌های غیررسمی و رسمی استفاده از تی شرت یا شوميز دکمه‌دار گزینه مناسبی است. به‌راحتی با دامن‌های طرح‌دار و ساده و انواع شلوار ست می‌شود.

3. تقسیم بندی بر اساس آستین

انواع آستین شوميز | شومیز
شوميزهای مجلسی زنانه با آستین های زیبا و خاص

بر اساس مدل آستین شوميز به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

1. شوميز آستین رگلان

یکی از انواع مدل آستین در دوخت شوميزها که بین دخترهای نوجوان و جوان محبوبیت زیادی پیدا کرده، آستین رگلان است. در این مدل سرشانه خالی است و از پارچه‌های لطیف و لخت برای دوخت آن استفاده می‌شود که علاوه بر سبک بودن، خنک هم هستند.

2. شوميز آستین کلوش و آستین فانوسی

برای خاص بودن و زیباتر شدن استایل با شوميزمی‌توانید از آستین کلوش استفاده کنید. در عین زیبایی، خاص و شیک است. در شوميزهای مجلسی برای دخترهای جوان از شومیز آستین فانوسیاستفاده می‌شود. قسمت بالای این مدل از آستین راسته و قسمت پایین آن چین‌دار است.

3. شوميز آستین پفی

شوميز آستین پفی | شومیز
استایل جذاب شومیز آستین پفی دخترانه با شلوار کمربنددار

برای سبک و استایل کلاسیک می‌توان از شوميز آستین‌ پفی استفاده کرد. پارچه استفاده شده در دوخت شوميز آستین پفی ساتن، لمه، حریر و دانتل است. بین خانم‌های جوان طرفدار زیادی دارد.

انواع شوميزها را می‌توان بر اساس فاکتورهای دیگر مانند جلوباز یا جلوبسته بودن و نوع پارچه استفاده شده هم تقسیم‌بندی کرد. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید؛ انتخاب رنگ مناسب شوميز و هماهنگ بودن آن با رنگ پوستتان است. برای زیباتر شدن استایلتان همراه با شوميز می‌توانید از اکسسوری‌ها، گردنبند، رولباسی‌های خاص و زیورآلات ساده استفاده کنید.

تفاوت شوميز با تونیک

تونیک و شوميز زنانه | شومیز
استایل های جدید شوميز و تونیک زنانه اسپرت

بین شومیز و تونیک تفاوت کوچکی دارد. تونیک یک لباس زنانه بسیار بلند تا زانو است که آستین آن می‌تواند کوتاه یا بلند، تنگ یا گشاد و از جنس ویسکوز، پشم، کرپ و نخ باشد. شوميز باتوجه‌به طرح‌ها و پارچه‌های استفاده شده مختلف، تنوع بیشتری دارد و می‌توان با آن، انواع استایل‌های اسپرت، کژوال رسمی و کلاسیک را رقم زد.

جمع‌بندی

انواع مدل شوميزهای موجود در بازار بین دخترهای جوان محبوبیت زیادی دارد. خانم باتوجه‌به نوع استایل انتخابی خود رسمی، مهمانی، مجلسی و راحت می‌توانند شومیز را به‌راحتی با انواع مدل دامن بلند، کوتاه یا مدی، شلوار پارچه‌ای و انواع شلوار لی ست کنند. زینا استایلیش یکی از مزون‌های لباس معتبر و برند است که برای خرید می‌توانید در فروشگاه اینترنتی زینا، ثبت سفارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *