مجله مد و فشن

شلوار کارگو

شلوار دخترانه شش جیب | شلوار کارگو

یکی از شلوارهایی که بین آقایان و خانم‌ها کاربردی و پرمصرف است، شلوار کارگو یا شش جیب نام دارد. تعداد زیاد جیب‌های مدل شلوار شش جیب علت کاربردی‌بودن آن به‌خصوص برای آقایان است. علاوه‌بر دو جیبی که در قسمت جلو قرار گرفته است، دو جیب در قسمت پشت و دو جیب هم در قسمت ران نزدیک به‌زانو دارد. شلوارهای کارگو امروزی براساس مد و سلیقه ممکن است تعداد جیب کمتر یا بیشتری داشته باشند. در صنعت مد جیب‌های شلوار مدل کارگو بیشتر جنبه تزئینی دارند. در ادامه مطلب از وب‌سایت زینا استایلیش به بررسی نکات ست‌کردن شلوار کارگو می‌پردازیم.

شلوار کارگو چیست؟

استایل شلوار دخترانه کارگو | شلوار کارگو
شیک ترین شلوارهای دخترانه مدل کارگو جدید

در قدیم از شلوار مدل کارگو یا شش جیب نظامیان و کارگران که نیازبه‌دسترسی برای ابزارشان داشتند استفاده می‌کردند. با واردشدن به حوزه مدوفشن، نظر آقایان و خانم‌ها را به خود جلب‌کرده‌است. به شلوارهای راحت و گشاد که دارای جنس بادوام کتان یا جین هستند و کمر شلوار دارای بندِ کشی قابل‌تنظیم از دو طرف است و همچنین دارای دمپای گت هستند را شلوار کارگو یا شش جیب می‌گویند. در مدل اصلی کارگو دو جیب مربعی‌شکل که با پیلی دوخته می‌شدند، محل قرارگرفتن ابزار بودند. در مدل شلوارهای شش جیب بالای شلوار آزاد و پایین کمی تنگ است. به‌راحتی می‌توانید مانند انواع شلوارهای جین، شلوار شش جیب را در فصل بهار و تابستان در استایل خود داشته باشید.

نکات ست کردن شلوار مدل کارگو

شلوار شش جیب دخترانه | شلوار کارگو
زیباترین استایل های دخترانه تاپ و کراپ با شلوار مدل کارگو

شلوار مدل کارگو باید چند سانتی‌متر کوتاه باشد، تا مچ پا دیده شود. خانم‌ها در استایل خود می‌توانند از شلوار کارگو با رنگ‌های ملیح و پارچه‌های متنوع استفاده‌کنند. نکات ست کردن شلوار مدل کارگو عبارت‌اند از:

  • به دلیل گشاد و راحت بودن شلوارهای کارگو باید آن‌ها را با شومیز یا پیراهن کوتاه ست کنید.
  • تاپ و کراپ گزینه‌های مناسبی برای ست‌کردن با شلوار شش جیب هستند.
  • استفاده از شلوار خاص کارگو یک استایل کژوال را رقم می‌زند که خانم‌ها نباید از کفش و صندل پاشنه‌دار استفاده کنند.
  • شلوار شش جیب درعین‌حال که گشاد و راحت‌است؛ نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد.
  • به دلیل اینکه شلوارهای کارگو یک ظاهر مینیمال ایجاد می‌کنند، هنگام ست‌کردن نباید از طرح و رنگ متضاد استفاده شود.
  • در ست شلوار شش جیب یا کارگو با مانتو بهترین گزینه مانتو اسپرت کوتاه است و مانتو مجلسی بلند گزینه مناسبی نیست.
  • در استایل خود هنگام استفاده از پیراهن سعی کنید گل‌دار نباشد.

انواع ست با مدل شلوار شش جیب یا کارگو

ست شلوار شش جیب زنانه | شلوار کارگو
خاص ترین استایل های کت با شلوار شش جیب زنانه شیک

خانم‌هایی که علاقه‌مند به استفاده از شلوار شش جیب یا کارگو هستند باتوجه‌به کژوال و راحت بودن استایل، می‌توانند ست‌های جذابی را رقم بزنند. انواع ست با مدل شلوار شش جیب یا کارگو عبارت‌اند از:

1. ست تاپ، کراپ و تی شرت آستین بلند با کارگو

در ست تاپ، کراپ و تی شرت آستین بلند با کارگو لباس‌ها کمی آزادی دارند. کراپ تاپ کوتاهی است که بین کمر و سینه قرار می‌گیرد که لبه آزاد و راحتی دارد. کراپ‌ها با رنگ شطرنجی یا ساده در استایل با شلوار کارگو گزینه مناسبی هستند. تی شرت های آستین‌دار یا تای دای، تاپ‌هایی هستند که حالت ابروبادی، رنگین کمانی و رنگ‌های شاد دارند. در ست شلوار فاق بلند کارگو مشکی می‌توانید از تی شرت تای دای رنگ سفید یا قرمز با کفش پژ استفاده کنید. اضافه‌کردن اکسسوری مانند کیف قرمز گزینه مناسبی است.

2. ست کت و مانتو با شلوار کارگو

ست کت و شلوار شش جیب | شلوار کارگو
بهترین استایل های با شلوار دخترانه مدل کارگو یا شش جیب

یکی از مزیت‌های استفاده از جین ست‌شدن آن با انواع لباس‌ها است. در ست کت و مانتو با شلوار کارگو می‌توانید برای رقم‌زدن یک استایل کژوال جذاب، کت یا مانتو جین را با یک شلوار شش جیب ست کنید. انتخاب شومیز سفید، نیم‌بوت سفید و مانتوی جین با شلوار مشکی یا بژ کارگو یک استایل دخترانه شیک را رقم می‌زند.

3. ست پلیور و ژاکت کشباف با کارگو

یکی از استایل‌هایی که خانم‌ها می‌توانند در فصل پاییز و زمستان همراه با شلوار شش جیب داشته باشند، ست پلیور و ژاکت کشباف با کارگو است. در این ست بسته به رنگ شلوار می‌توانید از پلیورهایی طرح‌دار و رنگ روشن استفاده کنید. استفاده از یک کیف مشکی زیبایی استایل شما را چندین برابر می‌کند. ژاکت کشباف بلند تا روی ران با کارگو یک استایل زمستانی خاص را رقم می‌زند و استفاده از بوت های بلند جلوه استایل شما را بیشتر می‌کند. 

استایل مردانه با شلوار کاربردی کارگو

شلوار مردانه کارگو | شلوار کارگو
بهترین ست شلوارهای مردانه مدل کارگو با کفش اسپرت

در استایل مردانه با شلوار کاربردی کارگو می‌توانید از تی‌شرت‌های پولو یا رنگ تیره استفاده کنید. در این استایل برای انتخاب شلوار روشن یا تیره کارگو دست شما باز است. انواع کاپشن چرم، کاپشن بمبر بدون آستین، پلیورهای‌بافتنی همراه با پیراهن‌های چهارخانه و بلوز همگی استایل‌های کژوال خاص و جذاب مردانه با شلوار شش جیب یا کارگو رقم می‌زنند. کفش‌های کتانی با بوت گزینه‌های مناسبی برای استایل مردانه با شلوار کارگو هستند. از تی‌شرت‌های ساده، لباس‌های پشمی و ژاکت هم می‌توانید در استایل مردانه با کارگو استفاده کنید.

جمع‌بندی

شلوار مدل کارگو برای خانم‌ها در جنس‌های کتان و جین و دارای تنوع رنگی بالایی است. شلوار کارگو یک استایل کژوال را برای خانم‌ها و آقایان رقم می‌زند. مدل شلوار شش جیب به خاطر مدل گشاد و راحت بودن قابل استفاده برای بیرون، غیر از محیط‌های کاری و رسمی است. نکته مهمی که هنگام ست‌کردن باید توجه کنید، تناسب داشتن رنگ‌ها در کنار هم است. شومیزهای ساده، کت‌های جین، تی شرت و کراپ گزینه‌های مناسبی برای استفاده در انواع استایل دخترانه با شلوار کارگو هستند. برای داشتن یک استایل جذاب و خاص با کارگو می‌توانید شومیزهای شیک با سبک‌های مختلف را از فروشگاه زینا استایلیش تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *