مجله مد و فشن

یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

از هنرمندانی که روی فرش قرمز قدم می‌گذارند تا کمد لباس افراد عادی، وقتی نوبت به انتخاب بهترین لباس می‌رسد، در کنار استایل شخصی که دارید، همه چیز به اندام شما بستگی دارد. هر فردی سایز و اندام متفاوتی دارد که با شناخت فرم اندام خود می‌تواند به بهترین شکل برای خود لباس انتخاب کند. پیش‌تر درباره نحوه پیدا کردن فرم بدنی صحبت کرده‌ایم. اگر شما هم توانستید فرم بدن خود را بشناسید، در این مقاله به شما خواهیم گفت چطور یقه لباس به روی استایل شما تاثیر دارد و شما چطور می‌توانید یقه مناسب اندام خود را بیابید.

کدام مدل یقه مناسب اندام شماست؟

اگر اندام گرد یا به اصطلاح فرم اندامی سیب دارید

فرم اندامی گرد یا سیب در ناحیه شکم پُرتر از بالاتنه و پایین تنه است. در این فرم بدنی ممکن است شانه شما باریک یا عریض باشد اما به نسبت ناحیه شکم به چشم نیاید بنابراین باید مدل یقه‌ای را انتخاب کنید که سرشانه شما را بیشتر از ناحیه شکم نشان دهد. یقه باز گرد و یقه V بهترین انتخاب برای شما هستند چرا که به طور کلی بالاتنه شما را کشیده‌تر نشان داده و توجه را به صورت جلب می‌کند.

یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

اگر فرم اندام شما مثلث است

فرم اندام مثلث که به آن فرم بدنی گلابی نیز گفته می‌شود عرض شانه کمتری نسبت به باسن دارد. بنابراین این نوع اندام باید مدل یقه‌ای انتخاب کند که شانه را عریض‌تر و متعادل‌تر نشان دهد. بهترین انتخاب برای این فرم بدنی یقه مستطیلی، یقه قایقی و یقه گردنبندی است. این مدل یقه‌ها خطی افقی در بالا تنه ایجاد کرده و موجب عریض‌تر دیده شدن شانه‌ها می‌شوند. اگرچه یقه هفت برای تمامی اندام‌ها مناسب است اما اگر اندام مثلثی دارید یقه هفتی انتخاب کنید که بازتر و عریض‌تر است.

خرید شومیز زنانه

بهترین شومیز های زنانه با طرح و رنگ متنوع
یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

اگر فرم اندام شما مثلث برعکس است

فرم بدنی مثلث برعکس، همانطور که از نامش پیداست، نقط مقابل فرم بدنی مثلث است. یعنی در این فرم بالاتنه به نسبت پایین تنه بزرگتر است پس باید کاری کنید که این تعادل با باریک‌تر نشان دادن بالاتنه ایجاد شود. یقه مناسب این فرم بدنی یقه اسکی، یقه دورگردنی، یقه هفت و یقه اسکوپی (باز و گرد) هستند. این مدل یقه‌ها با ایجاد خط عمودی در بالاتنه یا نمایان کردن شانه‌ها موجب ایجاد تعادل بین اندام فوقانی و تحتانی فرد می‌شوند.

یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

اگر فرم اندام مستطیل دارید

در فرم اندام مستطیل ناحیه کمر پنهان است. بنابراین باید مدل یقه‌ای پوشیده شود که هرچه بازتر می‌شود تصویر باریک‌تری از اندام ایجاد کند. بهترین انتخاب در چنین مواقعی مدل یقه هفت است. این مدل یقه از یقه باز به بسته، شبیه به یک مثلث برعکس، ختم می‌شود. بنابراین هر چه به پایین تنه نزدیک‌تر شود باریک‌تر می‌شود. همین موجب می‌شود کمر فرد باریک‌تر دیده شود. همچنین لباس‌های چپ و راستی که با بسته شدن به یکطرف یقه هفت ایجاد می‌کنند نیز می‌توانند مدل‌های مناسب این فرم اندامی باشند. علاوه بر اینها، هر مدل یقه‌ای که نامتقارن باشد و یا زاویه‌دار طراحی شود می‌تواند چنین تصویری ایجاد کند.  

خرید شلوار جین زنانه

قیمت انواع شلوار جین با مدل های مختلف
یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

اگر ساعت شنی فرم بدنی شماست

معمولا افرادی که فرم بدنی ساعت شنی دارند دغدغه زیادی برای انتخاب لباس نخواهند داشت چرا که تعادل بین بالاتنه و پایین تنه وجود دارد و خط کمر نیز کاملا مشخص است. بنابراین تقریبا تمامی مدل یقه‌ها می‌توانند انتخاب مناسبی باشند اما نباید انتخاب لباس شما طوری باشد که این تعادل بهم بخورد.

انتخاب یقه با توجه به فرم صورت و گردن

شاید جالب باشد که بدانید در کنار فرم بدنی شما، فرم صورت و بخصوص فرم گردن شما نیز در انتخاب یقه می‌تواند به شما کمک کند. در ادامه برخی از معروف‌ترین مدل‌های یقه را مرور خواهیم کرد تا ببینیم این مدل یقه‌ها برای چه فرم صورت و گردنی مناسب‌تر هستند.

یقه قایقی (Boat Neckline)

یقه قایقی برای خانم‌هایی که گردن بلندتری دارند یا مدل موهایشان به قدری کوتاه است که گردنشان بیشتر نمایان می‌شود و صورتشان بلند و کشیده دیده می‌شود مناسب است چرا که موجب می‌شود عرض شانه بیشتر دیده شود. این مدل یقه در خط عمودی که صورت و گردن ایجاد می‌کند تعادل بیشتری ایجاد کرده و موجب گردتر دیده شدن صورت می‌شود.

انواع دامن

معرفی انواع دامن زنانه با مدل های مختلف
یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

یقه هفت (V-Neckline)

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، مدل یقه هفت از جمله مدل‌هاییست که به راحتی با هر فرم اندامی سازگار است. حال نگاهی به این مدل یقه و فرم صورت می‌اندازیم. یقه هفت خط عمودی در ناحیه صورت و گردن ایجاد می‌کند بنابراین برای افرادی که گردن کوتاه یا صورت پُرتری دارند بسیار گزینه مناسبی است. علاوه بر اینها، این مدل یقه، افرادی که قد نسبتا کوتاهی دارند و کوچک اندام هستند را نیز بلندقدتر نشان می‌دهد.

یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

یقه دلبری (Sweetheart Neckline)

مدل یقه دلبری مدلی است که جذابیت خاصی به اندام شما می‌بخشد چرا که فرمی متفاوت و جذاب به نسبت سایر مدل‌های یقه دارد. این مدل یقه برای صورت‌های استخوانی و چانه‌های مستطیلی مدل مناسبی است چرا که تصویری منحنی در صورت ایجاد می‌کند و توجه را به گردن جلب می‌کند بنابراین اگر گردن بلندی ندارید این مدل یقه می‌تواند برایتان مناسب‌تر باشد.

یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

یقه گرد (Crewneck)

یقه گردی که به اندازه یقه قایقی پهن و به اندازه یقه اسکوپی عمیق نباشد موجب کوتاه‌تر دیده شدن گردن و گرد دیده شدن صورت می‌شود. بنابراین اگر صورت زاویه دار و باریکی دارید، یقه گرد می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد.

یقه مناسب اندام و صورت شما کدام است؟

جمع بندی

استایل کردن و خوشتیپ بودن کار بسیار ساده‌ای است به شرطی که با برخی از قوانین درست لباس پوشیدن آشنا باشیم. اولین قانون آن شناخت فرم بدنی و انتخاب لباس بر اساس آن است. وقتی توانستید فرم بدنی خود را بیابید، هنگام انتخاب لباس با دقت به مدل یقه می‌توانید تا حد زیادی این مسیر را به سمت درستی طی کنید. علاوه بر اینها، وقتی توانستید مدل یقه مناسب اندام خود را بیابید، می‌توانید بر اساس آن بهترین اکسسوری را نیز انتخاب کنید تا استایلتان بر اساس فاکتورها و نکات زیبایی شناسی، به زیباترین حالت شکل بگیرد.امیدواریم این مطلب از زینا برای شما مفید باشد.فروشگاه لباس زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *